BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kodėl reikia būti kūrybingiems?

Pradėję kalbėti apie verslo kūrimą, susiduriame ne tik su sąvokomis „krizė“, „finansai“, „verslumas“, bet ir su „kūrybiškumas“ ir „inovacijos“. Verta pastebėti, jog pats žodis „kūrybiškumas“ atsirado iš lotynų kalbos žodžio creâtus, reiškiančio padaryti, pagaminti. Taigi pasižiūrėjus jau į pradinę šio žodžio reikšmę, galime suvokti, jog kūrybingumas nėra susijęs tik su menine savivoka, gebėjimu į viską žvelgti kitaip. Kūrybiškumas, pirmiausia, yra bandymas ką nors atlikti. Galima sakyti, jog kūrybingas žmogus yra tas, kuris geba generuoti naujas idėjas, atrasti naują veiklos kelią. Pavyzdžiui, kreipęsis dėl ilgalaikes paskolos asmuo ir galintis šią situaciją paversti sėkmingu karjeros posūkiu, tikrai nusipelno būti vadinamas kūrybingu.

Todėl natūralu, jog visi siekiame būti kūrybingais. Deja, čia vien norų neužtenka. Turime ieškoti būdų kaip pažadinti savyje kūrybines galias. Gerai, jei kūrybiškumo mokome ir savo vaikus. Juk ši savybė tampa neįkainojama: pasaulyje, kuriame viską galima nusipirkti ir parduoti, kur žmogų galima pakeisti mašinomis, specialiais įrenginiais ir programomis, vienintelis dalykas, kuriuo galima išsiskirti – tai kūryba. Būtent todėl darbdaviai, rinkdamiesi darbuotojus, nori, kad kolektyve būtų kuo daugiau charizmatiškų, kūrybingų asmenybių. Nes tik tokie žmonės yra nepakeičiami ir vertinami. Galima pajuokauti, jog darbdaviai į kūrybiškus žmones vertina kaip ilgalaikes paskolos privalumus – sudaromas ilgalaikis, pasitikėjimu ir atsakomybe grįstas sandėris, naudingas abiem pusėms.

Jei norite patys išsiaiškinti, ar esate kūrybingas žmogus, galite paanalizuoti savo gebėjimą sklandžiai mąstyti. Kitaip sakant, ar jums sekasi greitai sugalvoti gerų idėjų, įvairių problemų sprendimo būdų. Taip pat atkreipkite dėmesį į lankstumą. Tai yra susiję su idėjų generavimu, kurios gali būti realiai įgyvendintos. Ne mažiau apsvarstyti gebėjimą detaliai numatyti idėjos įgyvendinimo žingsnius, susidėlioti prie kiekvieno būdo pliusus ir minusus. Ir, aišku, mąstymo originalumas. Kad ir kaip keistai skambėtų, visas šias kūrybingumo sudedamąsias dalis geriausiai galite ugdyti gyvendami aktyvų gyvenimą. Dalyvaukite visur, kur tik galite, stebėkite aplinką, domėkitės pasaulio naujovėmis. Tai raktas, atrakinantis kūrybines galias jumyse. Na, o kad galėtumėte daugiau dėmesio skirti aktyviai veiklai, o ne finansiniams klausimams – galite kreiptis dėl ilgalaikes paskolos.

PaskolosTau.lt - Kad gyvenimas būtų lengvesnis…

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą