BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaip ugdyti emocinį intelektą?

Kiek laiko per dieną skiriate sau? Ką tuo metu veikiate? Ar tikrai manote, jog žvalgymasis Facebook‘e ar šiandienos naujienų skaitymas yra geriausias būdas praleisti laisvą minutę? Gerai pagalvoję ir patys sutiktumėte, jog šitai tikrai nepadidins jūsų emocinio intelekto. Kodėl apie jį svarbu kalbėti? Todėl kad tai yra svarbiausia jūsų investicija. Lygiai kaip ir ilgalaikės paskolos yra imamos gerai apgalvotai, taip ir jūs save ugdote po truputį, gerai apsvarstydami, ko norite iš savęs ir aplinkinių. Tęsiant kalbą apie emocinio intelekto svarbą, pirmiausia, reikia gerai žinoti, kas gi yra tas emocinis intelektas.

Šiandien vis dažniau yra kalbama ne tik apie IQ, bet ir žmogaus emocinį išsilavinimą, kuris padeda jam bendrauti su kitais, užmegzti naujas pažintis, tinkamai elgtis krizinėse situacijose. Emocinio intelekto svarbai pritaria ir psichologai, kurie yra įsitikinę, jog šią savo dalį kiekvienas žmogus gali formuoti ir tobulinti taip, kaip pats to nori. Žinoma, tai nėra lengva, nes ugdydami savo emocinį intelektą, turime daug dėmesio skirti įpročių formavimui, keisti savo požiūrį į pasaulį ir, visų svarbiausia, į save. Norintys išmokti save matyti kaip laimėtojus ir intensyviai dirbti, kad tai pasiektų, gali kreiptis į saviugdos mokytojus arba psichologus. Štai čia vėl galima grįžti prie palyginimo su ilgalaikės paskolos teikiama nauda: jei teikiate prašymą gauti ilgalaikę paskolą, jūs turite būti tikras apie savo finansines galimybes ateityje. Lygiai taip ir su emocinio intelekto ugdymu: reikia jau būti perpratusiam save, nusistatyti aiškias ribas, apsibrėžti siekius ir sistemingai dėl to dirbti.

Būtų naivu manyti, jog emocinį intelektą galite išsiugdyti vien dėl to, kad to labai norite ar manote, jog tai būtų naudinga karjerai. Pirmiausia, tai yra sunkus ir alinantis darbas. Dažnai jį atlikti vienam yra tiesiog neįmanoma. Kaip jau minėta, pagalbos galite kreiptis arba į psichologus, kurie kantrai aiškinsis jūsų vidines stiprybes, bandys suvaldyti demonus ir per asmeninį pažinimą išugdyti emocinį intelektą. Taip pat padėti gali ir saviugdos vadovai, kurie specializuojasi ties vienu tikslu – sėkme. Norėdami kreiptis į tokius specialistus, turite arba taupyti, arba kreiptis dėl ilgalaikės paskolos, nes vienos konsultacijos kaina paprastai yra ne mažesnė nei dvidešimt eurų, o siekiant išmokti tvarkytis su emocijomis, reikia tikrai ne vienos ir gal net ne vienos dešimties konsultacijų.

PaskolosTau.lt - Kad gyvenimas būtų lengvesnis…

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą