BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaip nepasiklysti informacijos džiunglėse pradedantiesiems akcininkams?

Šiandien jau nieko nestebina faktas, jog investavimas į akcijas – vienas populiariausių būdų investuoti apskritai. Štai todėl ima atsirasti ir nauji investuotojų skirstymai. Čia daugiau verta pakalbėti apie institucinius investuotojus ir užsienio investuotojus.

Instituciniai investuotojai yra itin glaudžiai susiję su pensijų fondais, investicinėmis bendrovėmis, taupymo fondais ir kitomis institucijomis, valdančiomis didelius akcijų portfelius. Dar kitaip juos galima apibūdinti kaip įmones ar organizacijas, investuojančias į vieną ar kelias sritis. Instituciniais investuotojais taip pat yra laikomi ir juridiniai bei valstybiniai vienetai. Štai todėl net ir ilgalaikės paskolos mažai praverčia nusprendusiems prisijungti prie šios investuotojų grupės.

Svarbiausias užsienio investuotojų bruožas – tai kad jie savo lėšas investuoja užsienio šalyse. Ko gero, pagrindinė priežastis, lėmusi didžiulius užsienio investuotojų atsiradimo mastus – globalizacijos procesai. Pavyzdžiui, „The Financial Times“ viename iš straipsnių pateikia duomenis, kuriuose aiškiai matyti, kad 2014 metų pirmąjį pusmetį Centriniame ir Rytų Europos regionuose užsienio investicijų remiamų projektų skaičius sumažėjo. Vis tik, tuo pačiu metu Lietuvoje įgyvendintų projektų skaičius padidėjo net dvidešimt penkiais procentais. Tai rodo, jog investicijos į užsienio šalis nėra labai pastovios. Žinoma, pasitaikius progai, ilgalaikės paskolos investavimas gali tapti vienu sėkmingiausių žingsnių pradedančiojo investuotojo karjeroje.

Suprasti, kaip yra investuojama į užsienyje esančias bendroves, svarbu ir tada, kai dalis bendrovės akcijų priklauso užsienio investuotojams, o dalis – toje pačioje šalyje gyvenantiems investuotojams. Tokiu atveju svarbu išmanyti ne tik ekonomikos dėsnius, bet ir kitose kultūrose esančias tradicijas. Mat čia tikrai teks susidurti ir su asmenimis, puoselėjančiais kitokias vertybes.

Apibendrinant galima pasakyti tiek: nusprendę investuoti pasinaudoję ilgalaikės paskolos teikiamomis galimybėmis, turi žinoti, jog akcininkų gali būti pačių įvairiausių – tiek valstybinių institucijų ar juridinių asmenų, tiek užsienio investuotojų. Visais atvejais svarbiausia stebėti dabartinę situaciją rinkoje ir bandyti suvokti, kodėl kas nors perka ar parduoda akcijas, kaip gali keistis jų vertė. Tik taip galima užsidirbti iš akcijų ir sėkmingai, nustatytu laiku grąžinti pasiskolintą sumą kreditoriams.

PaskolosTau.lt - Kad gyvenimas būtų lengvesnis…

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą